Omladinska akcija: "Knjiga za svakoga"

Visoka, oktobar 2013.

Posle akcija opremanja omladinskog doma, organizacije sportske manifestacije "Visočke letnje igre", grupa mladih iz Visoke i Bjeluše je i ove godine imala svoj projekat u akciji Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije "Mladi su zakon". Ideja je bila da se unapredi kulturni život omladine i meštana u okolini koja gravitira školi u Visokoj. U akciji "Knjiga za svakoga" u saradnji sa školom uređuje se prostor u kome će se nalaziti biblioteka sa čitaonicom i kompjuterom sa internetom. Prostor je izdvojen, sa posebim ulazom, tako da se može koristiti i u vreme kad škola ne radi. To je posebno važno za vreme raspusta kada je u ovim selima i najviše mladih. U ovim krajevima ima dosta onih koji vole da čitaju i često pozajmljuju knjige iz školske biblioteke. Sa otvaranjem ove biblioteke pristup fondu biblioteke će biti značajno lakši.

Ideja je da biblioteka bude podjednako dostupna i učenicima škole i meštanima. Biblioteka će nositi ime Vuka Aleksića, poznatog pedagoga i pisca iz Visoke.

Popisan je i sortiran ukupni knjižni fond, uređen i opremljen prostor biblioteke, ulaz, prilazna nadstrešnica i stepenice.

U radovima učestvuju: omladina, meštani, učenici i nastavnici škole Visokoj.

mladi

mestani